ą, a dostarczają rozczarowania, uzębienie jest wymieniane bardzo, naprawdę bardzo często. Ludzie lubią skupiać się na tym, że nie spełnia ono ich wymagań estetycznych lub też na tym, że jest ono słabe i niejednokrotnie staje się źródłem bólu. Szkoda tylko, że tak mało z nas zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją specjaliści od wizerunku naszego uzębienia i że współczesna stomatologia wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom! Może w końcu warto jest zdać sobie z tego sprawę i zacząć odwiedzać gabinet dentystyczny częściej niż raz do roku?
Nasz wygląd w znacznej mierze zależy od nas samych. Niestety na całym świecie ludzie bardzo często narzekają na swój aspekt wizualny, ale nie robią dosłownie nic, by go odmienić. Wśród najczęściej wymienianych wad dominują te związane z uzębieniem. Dlaczego tak wielu z nas ma z nim problem? Okazuje się, że po prostu nie lubimy chodzić do dentysty. Gabinety stomatologiczne kojarzą nam się z bólem, z tej też racji wolimy omijać je szerokim łukiem. Nie jest to wcale postawa godna naśladowania, dlatego też dobrze się zastanówmy, czy przypadkiem nie opłaca nam się zmiana nastawienia? Znajdźmy sobie lekarza stomatologa, który świetnie zna się na rzeczy, od lat prowadzi praktykę i ma całe mnóstwo zadowolonych pacjentów. Wtedy o wiele łatwiej nam będzie się przełamać i zacząć chodzić regularnie na kontrole stanu naszego uzębienia.
O zabiegu hemisekcji
Hemisekcja ? zabieg stomatologiczny przeprowadzany w zębach wielokorzeniowych (najczęściej zęby trzonowe) zniszczonych i złamanych, często ze stanem zapalnym. Zabieg polega na separacji i usunięciu w znieczuleniu miejscowym jednego (albo więcej) korzenia zęba wraz z częścią korony zęba, przy pozostawieniu w jamie ustnej pozostałych korzeni. Najczęściej przeprowadzany łącznie z osteotomią. Taki ząb najczęściej wymaga odbudowy protetycznej.
Zabieg ten wskazany jest, gdy występują zmiany okołowierzchołkowe przy korzeniach, kiedy leczenie endodontyczne nie jest już możliwe. Kolejnymi wskazaniami są problemy periodontologiczne (np. ubytek kości) i złamanie pionowe zęba lub korzenia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hemisekcja
Zwracaj uwagę na to co jesz
To właśnie cukry są odpowiedzialne za powstawanie próchnicy na zębach. Szkliwo jest bardzo odporne i twarde, jednak niszczą je kwasy. Mimo regularnego mycia zębów i dbania o higienę, przy złem diecie próchnica się pojawi, zwłaszcza u dzieci. To bardzo ważne, żeby dostarczać organizmowi odpowiednich dawek minerałów, w tym kluczowego dla stanu zębów wapnia. Jest to pierwiastek niezbędny także dorosłym, który wypłukujemy na przykład kawą.
Warto zadbać o zrównoważoną dietę, która zapewni wszystkie niezbędne składniki odżywcze. I nie, nie zastąpimy tego cudownymi tabletkami z aptekami - nasz ogranizm duzo lepiej wchłania pierwiastki z pożywienia.
Na stanie naszych zębów odbija się to co jemy, a najbardziej to, czym byliśmy karmieni w dzieciństwie, kiedy rosły nam zęby.